469955. VINTAGE VASER - GULD KRÆG, TYKKEVÆGGET KRYSTALGLAS.
Blandet parti vaser - tykvægget krystalglas, håndskåret, skræl- og stenskåret, 24 kt guldbelægning, forskellige former, ca 8/13/14 cm, 1800-tallet.
minimale brugsspor, vase med fod med 2 afslag på kanten.