VINTAGE VASER - GULD KRÆG, TYKKEVÆGGET KRYSTALGLAS.

469955. VINTAGE VASER - GULD KRÆG, TYKKEVÆGGET KRYSTALGLAS.

Blandet parti vaser - tykvægget krystalglas, håndskåret, skræl- og stenskåret, 24 kt guldbelægning, forskellige former, ca 8/13/14 cm, 1800-tallet.

minimale brugsspor, vase med fod med 2 afslag på kanten.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 461