SØLV, 3 dele, 19./20. årh.

SØLV, 3 dele, 19./20. årh.
469738. SØLV, 3 dele, 19./20. årh.

Tønde til fods, rokoko stil, stemplet OWK Västerås 1885. Højde ca 15,5 cm. Vægt ca 210 gram.
Skab med træinteriør, CG Hallberg. Ca 9 x 7, højde ca 5 cm. Vægt omkring 320 gram.
Pilleæske, diameter ca 4,5 cm. Vægt 24 gram.

Have på. Kist med gravering og mangler sandsynligvis en del af interiøret. Skader på tønde til fods. Spænder.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 674