SPISESUMSGRUPPEN, 7 dele, 1930-50'erne.

469298. SPISESUMSGRUPPEN, 7 dele, 1930-50'erne.

Ovalt spisebord med fineret bordplade, Art Deco, formentlig fransk, ca. 1930. På sammenlåsende ben med seks ben. Længde 144, bredde 115, højde 79 cm. Der medfølger to indlægsark (hver 115 x 46 cm).
Seks stole med fast polstring, ca. 1950.
4 stole, sædehøjde 47 cm.
2 stel stole, sædehøjde 48 cm.

Brugsslitage, mindre skader, pletter, bord med lakskader, ujævn bordplade, revner på benstativ og med to brækkede bendetaljer (medfølger).

Få foretaget en gratis vurdering!

4 stole, sædehøjde 47 cm.

Antal besøg: 444