BORDLAMPE, Philips, type 720, anden halvdel af det 20. århundrede.
469236. BORDLAMPE, Philips, type 720, anden halvdel af det 20. århundrede.
Grafitgrå, lakeret skærm med kromramme.
Justerbar.
Maksimal højde 59 cm. (Højde når lampen er klappet ned ca. 36 cm.) Mærket: Philips type 720 TJ, max 100W.
Brugsslitage. Ridser på skærmen. Spænder.
El ikke funktionstestet.
Justerbar.
El ikke funktionstestet.