STOLE, 8 stk. Eg, barokstil, 20. århundrede.

468786. STOLE, 8 stk. Eg, barokstil, 20. århundrede.

Rygplade delvist med læder i relief Ryghøjde 107, sædehøjde 47, sædedybde 42 cm.

Brugsslitage, mærker og ridser. Læder udtørret og en med skader på læderet. 2 af knopperne med skader under fastgørelse, lejlighedsvise revner.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 358