468755. MIDDAGSSÆT, 51 dele, flinttøj, "Caronia", Woods Burslem, England, begyndelsen af det 20. århundrede.
10 flade plader.
11 dybe tallerkener.
12 startplader.
8 desserttallerkener.
6 serveringsbakker.
2 serveringsskåle.
1 kande.
1 sauceskål på en tallerken.
Brugsslitage, misfarvning, revner, skader, ikke efterset.