BLIKLEGETØJ, 5 dele, bl.a. Lehman. Midten af det 20. århundrede.
468255. BLIKLEGETØJ, 5 dele, bl.a. Lehman. Midten af det 20. århundrede.
Legetøj med lakeret og litografisk metalplade.
And, Lehmann, Vesttyskland, højde 6,5 cm.
Fugl, TN Japan, højde 7,7 cm.
Krokodille, GAMA, DRGM, US Zone, Tyskland. længde 16 cm.
Fly, S2, Japan, længde 8,5 cm.
Barbermaskine, længde 8 cm.
Brugsslitage og ælde. Krokodille med skade, manglende del.
Fugl, TN Japan, højde 7,7 cm.
Barbermaskine, længde 8 cm.