Komplet sæt lænestole med Windsor-ryglæn, fødder og også struttet nederste ryglæn og armlæn drejet, dateret 1. Halvdelen af det 20. århundrede. mål ca. Krop H 118 x B 65 x D 55 cm, sæde H 45 x D 45 x B 40 cm.