VASE og SKÅL, violet glas, Strömbergshyttan, sign.
467566. VASE og SKÅL, violet glas, Strömbergshyttan, sign.
Vase i violet glasmasse med dekoration af hvide pinde. Højde 18 cm. Signeret 88221 sgs, label Studioglas Strömbergshyttan Ab Sverige.
Skål i violet glasmasse med dekoration af hvide pinde. Højde 10 cm. Diameter 15,5 cm. Signeret 88140 sgs, label Studioglas Strömbergshyttan Ab Sverige.