VASE og SKÅL, violet glas, Strömbergshyttan, sign.

467566. VASE og SKÅL, violet glas, Strömbergshyttan, sign.

Vase i violet glasmasse med dekoration af hvide pinde. Højde 18 cm. Signeret 88221 sgs, label Studioglas Strömbergshyttan Ab Sverige.
Skål i violet glasmasse med dekoration af hvide pinde. Højde 10 cm. Diameter 15,5 cm. Signeret 88140 sgs, label Studioglas Strömbergshyttan Ab Sverige.

Brugstilstand.
Noget ridse.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugstilstand.
Noget ridse.

Antal besøg: 994