TRÆFIGUR, ST. SEBASTIAN.

TRÆFIGUR, ST. SEBASTIAN.
465843. TRÆFIGUR, ST. SEBASTIAN.

helgen Sebastian, udskåret træ, umalet, mesterlig udskæring a. d område Schwanthaler, gammel limet, to fingre mangler, 2 fingre limet 18. århundrede, H ca. 126 cm.

gammel limet, to fingre mangler, 2 fingre limet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunst & Auktionshaus Walter Ginhart
Adresse

Steinmetzpl. 2-3
83684 Tegernsee
Tyskland

Placering
Ginhart
Antal besøg: 884