465843. TRÆFIGUR, ST. SEBASTIAN.
helgen Sebastian, udskåret træ, umalet, mesterlig udskæring a. d område Schwanthaler, gammel limet, to fingre mangler, 2 fingre limet 18. århundrede, H ca. 126 cm.