465490. LOMMEUR, 3 stk, sølv og nikkel, 18/1900 tallet.
Lommeur, sølv, LUC, Bikube, nøgleudtrækker, ankerkæde, kæde i dobbelt guld, diameter ca 50 mm. Lommeur, sølv, nøgleudtrækker, ankerled, nikkelkæde, diameter ca 45 mm. Lommeur, nikkel, cylinderurværk, diameter ca 49 mm.
Brugsslitage, ikke funktionstestet, LUC viser tendenser til at ville gå (trægt), lommeuret i nikkel har formentlig en knækket fjeder, skader og ridser.