SKÆNK, teaktræ, "Arild", Nils Jonsson 1960'erne.

465432. SKÆNK, teaktræ, "Arild", Nils Jonsson 1960'erne.

Højde ca 73,5 cm. ca 190,5 x 44 cm.
Midterparti med skuffer, sideskydedøre med indvendige hylder.
Stemplet: Troeds, model Arild, design Nils Jonsson, Bra Bohag.

Kantskader. Nogle pletter.
Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Kantskader. Nogle pletter.
Brugsslitage.

Antal besøg: 4.178