SMYKKER, sølv og guld, 11 styk, 1900-tallet.

464862. SMYKKER, sølv og guld, 11 styk, 1900-tallet.

7 halskæder, en i metal, resten i sterling sølv. 5 af disse med vedhæng, 4 i sølv. Stemplet 925.
3 løse vedhæng, hjerteformet vedhæng i metal, vedhæng i form af kors i 8K guld, vægt 0,25 gram, vedhæng med motiv af en ældre mand, hvidmetal med motivet i sølv.
1 ring, stemplet 925.
Den samlede vægt af sølvgenstandene er cirka 30 gram.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

1 ring, stemplet 925.

Brugsslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 450