46348. KERAMIK og GLAS, 7 dele, Gustavsberg, Ruda, Orrefors m.fl.
Kaffekande, "Klokke", Gustavsberg.
Vaser, 2 stk, glas bl.a. Sven Palmqvist.
Karafler, 2 stk, glas.
Vase, lertøj, frimærkedesign. NF.
Bogtryk, glas.
Skål, glas, Ruda.
Højde ca 8-28 cm.
Brugsslitage.