BESTIKSÆT, 151 dele, nysølv, "Vasa", 20. århundrede.

462908. BESTIKSÆT, 151 dele, nysølv, "Vasa", 20. århundrede.

12 gafler længde 21,5 cm 12 gafler længde 18 cm 12 gafler længde 15 cm 12 gafler længde 12,5 cm 12 gafler længde 14 cm 2 gafler længde 19 cm Gaffel længde 28 cm 12 knive længde 26 cm 12 knive længde 21,5 cm 9,5 knive længde 1,5 cm knive længde 21 cm 12 skeer længde 22,5 cm 12 skeer længde 19,5 cm 12 skeer længde 13,5 cm 18 skeer længde 11 cm Ostejern længde 21,5 cm Smørhund længde 9 cm Sauceskeelængde 17 cm Salatbestik, et par længde 2 cm 21 og 21 cm længde 17,5 cm Kageske længde 14 cm.

Mindre slitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Mindre slitage.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 781