TABEL, Nyrenæssance, århundredeskiftet 1800/1900.

46283. TABEL, Nyrenæssance, århundredeskiftet 1800/1900.

Valnød, på drejet søjle og 4-grenet fodplade.Løvepoter og bladudskæringer, samt intarsiadekor på randen Diameter 100, højde 73 cm.

Ridser og enkelte fugtpletter på tavlen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.434