KERAMIK, 3 dele, nisser, 20. århundrede.

462782. KERAMIK, 3 dele, nisser, 20. århundrede.

Nisseskulptur med løst træværktøj, højde ca 29 cm.
Siddende julemandsskulptur med lanterne, højde 13,5 cm.
Skål med rygende nisseskulptur, højde 8 cm.

Brugsslitage, skål med Kantstødt på munden og glasurafslag på stubben.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 706