SKAB, almindelig mand, midten af det 20. århundrede.

462677. SKAB, almindelig mand, midten af det 20. århundrede.

Udskåret og skulptureret skab fremstillet som speciale omkring midten af det 20. århundrede. Overskabet bærer et udskåret byvåben til Kalmar. Overskab med låge og underliggende hylde, underskab med skuffe og låge med underliggende hylde.
Højde 167 cm, bredde 70 cm, dybde 42 cm.

Brugs- og aldersslid.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugs- og aldersslid.

Antal besøg: 597