THEO HELLMERICH. "Surrealist Dalí", olie på panel, sign. og det.
462601. THEO HELLMERICH. "Surrealist Dalí", olie på panel, sign. og det.
Surrealistisk fremstilling af Salvador Dalí af Theo Hellmerich (1908-1980), olie på panel, indrammet, signeret "Hellmerich" og dateret "1976" nederst til venstre, (mål: 48 x 40 cm.