SKABE, folklore, 1800-tallet.

462356. SKABE, folklore, 1800-tallet.

Spritmalet todelt almueskab. Tilbage med dato 1829. Underdel med 2 underliggende hylder og to skuffer. Overskab med to hylder og en skehylde.
Højde 195 cm, bredde 103 cm og dybde 47 cm.

Alder og Brugsslitage.
Liste mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Alder og Brugsslitage.
Liste mangler.

Antal besøg: 1.102