HERREUR, stål, Omega Seamaster 600.

462080. HERREUR, stål, Omega Seamaster 600.

Omega med stålkasse 32 mm diameter, mekanisk urværk med manuel tildeling, kaliber 601, indstillet i to positioner, 17 juveler, ca. 1967-68.
Sort urskive med midterste sekunder.
OBS, ændring af beskrivelse d. 12/7: Kaliber er 601 og ikke 501 som tidligere skrevet! BEMÆRK.

Brugsslitage, virker på testtidspunktet, ridser i glasset, armbånd mangler, urskive med aldersrelateret slid.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.084