460583. KAFFESERIE, 27 dele, porcelæn, "Terra", Hackefors, første del af det 20. århundrede.
Håndmalet. Servicen består af kaffekande, flødekande, sukkerskål med låg, 10 kaffekopper med 12 underkopper og 12 tallerkner.
Mindre Brugsslitage. Enkelte Kantstødt kan forekomme.