SIGNE SOHLMAN. Efter, lærred, hørdamask, "Dragemønster", Almedahls væveri. 20. århundrede, ca 240 x 160 cm.

459800. SIGNE SOHLMAN. Efter, lærred, hørdamask, "Dragemønster", Almedahls væveri. 20. århundrede, ca 240 x 160 cm.

Hvid. "Dragonmønsteret", spejl med flettet ternet mønster, kanten en oldnordisk drageslynge.

Mindre Brugsslitage, monogran broderi "A".

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.532