REOLSYSTEM, Plyfa Möbler, Danmark, midten af det 20. århundrede.
459443. REOLSYSTEM, Plyfa Möbler, Danmark, midten af det 20. århundrede.
Fineret med teaktræ. Delelig. Overdel med hylder, skuffe og skabsdel med to skydelåger og underliggende hylde. Underdel med to skabsdele med tre skuffer og en skydelåge med underliggende hylde. Længde 211. Bredde 46. Højde 175 cm.
Have på. Afvisning. Mindre finerskader. Der mangler en hylde.