VÆGPENDUL. Gustav Becker, forgyldt træ, Stockholm.

4592791. VÆGPENDUL. Gustav Becker, forgyldt træ, Stockholm.

Væghedhæng i forgyldt træ med delvist gennembrudt indretning, finial i form af en fyrrekogle. Urskive med romertal, mærket „Gust. Becker, Stockholm“. Urværk mærket „W278, 3710, P30".
Længde 69 cm, bredde 44 cm, dybde ca. 13 cm.

Brugsslitage. Delvis farvetab. Ikke funktionstestet, ikke fuldt gennemgået, der gives ingen funktionel garanti.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 170