EDWARD HALD. vase/skål, glas, Orrefors, 1926, sign.

459184. EDWARD HALD. vase/skål, glas, Orrefors, 1926, sign.

Graveret og stiliseret dekoration af geometriske mønstre og blomster i vaser. Mærket "Orrefors. Hald. 457,26. R" (gravør muligvis Karl Rössler). Diameter ca 19. Højde ca 22 cm.

Uvæsentligt Overfladeslitage.

Kunstner/designer

Edward Hald (1883–1980)

Få foretaget en gratis vurdering!

Uvæsentligt Overfladeslitage.

Kunstner/designer

Edward Hald (1883–1980)

Antal besøg: 2.200