SOFAGRUPPE, 5 dele, Gustavian, Lindome, omkring 1800.

458399. SOFAGRUPPE, 5 dele, Gustavian, Lindome, omkring 1800.

Rygskjold med udskårne blomster. På riflede ben.
Sofa med fast betræk, længde 193, sædehøjde 40 cm.
4 stole med brækket ryg og løse polstrede sæder, sædehøjde 45 cm.
Ifølge oplysninger er gruppen fra Hälle Gård i Ljungskile.

Brugsslitage, let indtørret polstring, let vakkelvorne stole, senere maling og polstring, forstærkninger, rygstof til sofa fjernet (medfølger).

Få foretaget en gratis vurdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 1.266