458004. TE-SÆT, 28 dele, porcelæn, Rörstrand, anden halvdel af det 20. århundrede.
Indretning af sorte, røde og grå linjer. Mærket Rörstrand Sverige 571 97.
12 st plader.
9 retter.
5 kopper.
1 creme fraiche.
1 tekande med låg.
Brugsslitage, mindre Kantstødt.