VASE, keramik, Yngve Blixt, Höganäs, 1900-tallet.

457832. VASE, keramik, Yngve Blixt, Höganäs, 1900-tallet.

Ørred bjerg-lignende glasur. Mærket H over anker og signeret Yngve Blixt Höganäs.
Højde ca 25 cm.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde ca 25 cm.

Brugsslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 777