EVA ENGLUND. Vase, glas, „Eldlek“, Pukeberg, signeret Eva Englund 1966.

4577755. EVA ENGLUND. Vase, glas, „Eldlek“, Pukeberg, signeret Eva Englund 1966.

Røgfarvet, dråbeformet vase med udhængsteknik, fanget indretning og bobler
Markeret: Pukeberg

Højde: 31 cm
Diameter: 22 cm.

Mindre overfladeslid, mindre ridser, mulig fabrikationsfejl på indersiden (spån/materialetab), ingen andre bemærkninger.

Kunstner/designer

Eva Englund (1937–1998)

Få foretaget en gratis vurdering!

Markeret: Pukeberg

Højde: 31 cm
Diameter: 22 cm.

Kunstner/designer

Eva Englund (1937–1998)

Antal besøg: 347