456188. BOGREASE, senimperium, Danmark, midten af 1800-tallet.
Højde ca 166 cm. Længde 75 cm. Hyldernes dybde ca 22 cm. Glaserede døre. Proveniensens Gyllich-slægt, blandt andre guvernører på Frederiksborg Slot.
Brugsslitage, ben med ridser og stødmærker, lister på kam lidt løst.