BOGREASE, senimperium, Danmark, midten af 1800-tallet.

456188. BOGREASE, senimperium, Danmark, midten af 1800-tallet.

Højde ca 166 cm. Længde 75 cm. Hyldernes dybde ca 22 cm. Glaserede døre. Proveniensens Gyllich-slægt, blandt andre guvernører på Frederiksborg Slot.

Brugsslitage, ben med ridser og stødmærker, lister på kam lidt løst.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 772