SERVIS, 57 dele, porcelæn, Rörstrand, anden del af det 20. århundrede.
456135. SERVIS, 57 dele, porcelæn, Rörstrand, anden del af det 20. århundrede.
Servicet består af 12 middagstallerkener, 12 dybe tallerkener, 12 forretstallerkener, 11 tallerkner, 1 sauceske, 4 serveringsskåle i forskellige størrelser og 5 serveringsfade i forskellige størrelser.
Brugsslitage, lejlighedsvis Kantstødt kan forekomme.