LOFTSLAMPE, glas, Orrefors, midten af 1900-tallet. Højde ca 70 cm.

455955. LOFTSLAMPE, glas, Orrefors, midten af 1900-tallet. Højde ca 70 cm.

Stilkglas og dekorative elementer i klart glas. Kop i matteret glas med skåret dekoration. Dekoration af løv og blomster. Tre lyspunkter. Diameter ca 60 cm.

Ikke funktionstestet. Overfladeslitage. Der mangler et dekorativt element. Der opstår skader i form af revner og Kantstødt .

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.300