MENU, Restaurant Solfjädern, Trelleborg, midten af det 20. århundrede.

4557918. MENU, Restaurant Solfjädern, Trelleborg, midten af det 20. århundrede.

Rammemål 27,5x16cm.

Restaurant Solfjädern, nybygget i 1929. Denne sommer lå restaurant med danserotunda i Trelleborg Havn. Det blev revet ned i 1968.

Brug/aldersslitage, fugtpletter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Rammemål 27,5x16cm.

Antal besøg: 212