CUP med PASSAGER, sølv, Frankrig, slutningen af 1800-tallet.

455607. CUP med PASSAGER, sølv, Frankrig, slutningen af 1800-tallet.

Fadets diameter er 11,5 cm. Højde 4,5 cm.
Rigt dekoreret med bl.a. fugle.
Proveniensens Gyllich-slægt, blandt andre guvernører på Frederiksborg Slot.

Brugsslitage, mindre buler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage, mindre buler.

Antal besøg: 291