ÆSKE, udskåret valnød, 1800-tallet.

455496. ÆSKE, udskåret valnød, 1800-tallet.

Højde 18 cm, længde 13 cm.
Proveniensens Gyllich-slægt, blandt andre guvernører på Frederiksborg Slot.

Slid, revne i foden.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 18 cm, længde 13 cm.

Slid, revne i foden.

Antal besøg: 579