DISPLAYSKAB, rokokostil, første halvdel af det 20. århundrede.
455366. DISPLAYSKAB, rokokostil, første halvdel af det 20. århundrede.
Egetræ. Skåret dekoration af blandt andet rocailler. Glasdør med hylder bagved. En kasse over døren. Gavle med hylder. Indvendig belysning. Længde 111. Bredde 42. Højde 127 cm.