DESK, Italien, begyndelsen af det 20. århundrede.

455263. DESK, Italien, begyndelsen af det 20. århundrede.

Rigt dekoreret med intarsia. Nedad tilspidsede riflede ben. Remskiver af messing.
Længde 106,5 cm, bredde 64,5 cm, højde 74 cm.

Kisten med skader. Noget løst i leddet til et ben. Stød- og stødmærker. Finer skader. Revne/skade på undersiden af æsken. Masketung.

Nøgler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgler mangler.

Antal besøg: 397