HANS J WEGNER. sofabord, model AT-10 Andreas Tuck Danmark 1950-60'erne.

454784. HANS J WEGNER. sofabord, model AT-10 Andreas Tuck Danmark 1950-60'erne.

Teak, eg, magasinreol i rattan Brændt stemplet 160 x 50, højde 51 cm.

Brugsslitage, mærke, tynd revne på skiven.

Kunstner/designer

Hans J Wegner (1914–2007)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Hans J Wegner (1914–2007)

Antal besøg: 5.166