Krystal VAS og PLADE, sandsynligvis Bøhmen 19./20. århundrede.

454626. Krystal VAS og PLADE, sandsynligvis Bøhmen 19./20. århundrede.

Rigt dekoreret med skåret og graveret dekoration af blomster og espaliermønstre.
Vasens højde 9,5 cm. Fadets diameter 18,5 cm.

Små ridser på undersiden.

Få foretaget en gratis vurdering!

Små ridser på undersiden.

Antal besøg: 544