TEKSTIL: 13 pudebetræk + 39 servietter + 6 duge, 20. århundrede.

454481. TEKSTIL: 13 pudebetræk + 39 servietter + 6 duge, 20. århundrede.

13 pudebetræk, broderi/hæklet.
39 servietter, udseende gulnet, pletter og slitage.
6 duge, 150x190 cm / 140x175 cm / 130x190 cm, broderede / 2 stk 90x90 cm / 85x85 cm.

Tilstand gulnet, pletter og lidt brugsspor.

Få foretaget en gratis vurdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besøg: 446