Det klare glaspanel med frostet design og „Buffet“ stavet ud over midten, inden for en træramme, understøttet af messingbeslagsfødder. Af omdømme, oprindeligt fra en jernbanestation, skåret fra et større glaspanel og monteret i en moderne ramme. Højde 47cm x Bredde 69cm x Dybde 13,5 cm.
Generelt slid med nogle mærker og ridser, hovedsageligt til messing og træ. Glas i god stand.