454170. K-G (KEN) OLSSON. Træer i grønt, olie på lærred, signeret.
Billedmål 110 x 99,2 cm.
Ken KG Olsson, svensk kunstner født i 1949. En del af gruppen. Gift med kunstneren Karin Olsson kendt for sine malerier i en naiv og koloristisk stil.
Brugsslitage, malingstab.