FIGUR, af Gebrüder Eberhardt, bronze, slutningen af 1800-tallet. /begyndelsen af det 20. århundrede, der skildrer et vildsvin på en globuskugle på en marmorbase. Signeret med „HD.“, bogstaverne „Gebrüder Eberhardt“ og Ulm/Donau“.
foranstaltninger
- Højde: ca. 11 cm
- Bredde: ca. 10,5 cm
- Dybde: ca. 10,5 cm
- Vægt: ca. 1,1 kg.
foranstaltninger
- Højde: ca. 11 cm
- Bredde: ca. 10,5 cm
- Dybde: ca. 10,5 cm
- Vægt: ca. 1,1 kg.