EBERHARDT BRØDRE BRONZEFIGUR, VILDSVIN, GLOBUSKUGLE, MARMORBASE, SIGNERET.

4540777. EBERHARDT BRØDRE BRONZEFIGUR, VILDSVIN, GLOBUSKUGLE, MARMORBASE, SIGNERET.

FIGUR, af Gebrüder Eberhardt, bronze, slutningen af 1800-tallet. /begyndelsen af det 20. århundrede, der skildrer et vildsvin på en globuskugle på en marmorbase. Signeret med „HD.“, bogstaverne „Gebrüder Eberhardt“ og Ulm/Donau“.

foranstaltninger
- Højde: ca. 11 cm
- Bredde: ca. 10,5 cm
- Dybde: ca. 10,5 cm
- Vægt: ca. 1,1 kg.

- velbevaret
- tegn på brug på grund af alder.

Få foretaget en gratis vurdering!

foranstaltninger
- Højde: ca. 11 cm
- Bredde: ca. 10,5 cm
- Dybde: ca. 10,5 cm
- Vægt: ca. 1,1 kg.

- velbevaret

Betalingsmetode for genstanden

BetalingskortBankoverførsel

Levering

: Angiv placering

Angiv din placering for at se transportmuligheder og -priser.

Antal besøg: 107