453959. SERVICEDELE, 11 dele, flinttøj, empiremodel, "Green Julia", Rörstrand, århundredeskiftet 18/1900.
8 dybe tallerkener, diameter 25,5 cm.
1 kande, højde 20 cm.
1 ostebæger, højde 20 cm.
1 suppeterrin, højde 30 cm.
Brugsslitage. Kantstødt på en dyb tallerken. Terrinelåg med hæftefastgørelse.