Reolsystem af teak, "Royal System", Cado, Danmark, 1900-tallets midte (9+17).

4535339. Reolsystem af teak, "Royal System", Cado, Danmark, 1900-tallets midte (9+17).

"Royal System" reolsystem af teak. Designet af Poul Cadovius og udført hos Cado.

Sættet består af:
2 sekretærmoduler: Højde: 51,5 cm, bredde: 80 cm, dybde: 40 cm

1 sekretærmodul: Højde 42,5 cm, bredde: 80 cm, dybde: 37,5 cm

1 skab med skydelåger: Højde: 42,5 cm, bredde: 80 cm, dybde: 37,5 cm

1 skab med skydelåger af glas: Højde: 33,5 cm, bredde: 80 cm, dybde: 24 cm

4 hylder: Bredde: 80 cm, dybde: 20 cm

3 vanger: Længde: 175,5 cm

14 bøjleophæng af messing i forskellig størrelse.

Diverse beslag og skruer.

Alders- og brugsspor, herunder ridser, mærker, finerafslag og hak. En vange fremstår med afskæring og afslag. To hylder fremstår med huller. Sekretær med højde på 42,5 cm mangler nøglebeslag.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Sættet består af:

3 vanger: Længde: 175,5 cm

Diverse beslag og skruer.

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 613