KRUKKER, 5 stk, inklusive Ira og Marabou, 1900-tallet.

453216. KRUKKER, 5 stk, inklusive Ira og Marabou, 1900-tallet.

Tre runde krukker, diameter ca 24. Marabou krukke længde ca 22, højde ca 14. Umærket krukke, højde ca 17 cm.

Brugsslitage. Spænder. Let hærdet metal. Den ene krukke mangler dekorative elementer på låg.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 718