Trug, eg, almindelig mand, 1800-tallet.

452978. Trug, eg, almindelig mand, 1800-tallet.

Trug/bagtrug i eg, skåret i ét stykke med hank.
61x52 cm, højde 7 cm.

Brugsslitage, afslag i kanten ca 16 cm.

Få foretaget en gratis vurdering!

61x52 cm, højde 7 cm.

Antal besøg: 860