452383. KAFFESÆT, 40 stk., "Agda" Rörstrand.
12 tallerkner, diameter 13 cm 9 kaffekopper, højde 7 cm, diameter 7 cm 14 tallerkener, diameter 17,5 cm kagetallerken, 28 x 21 cm kande, højde 24 cm flødekande, højde 9 cm sukkerskål, højde 6,5 cm, diameter 8,5 cm.
Brugsslitage, Kantstødt på en kaffekop, sukkerskål mangler låg.